Laagland (humor en spanning) door TG VanStraaten

Ergens in Nederland ligt de Weteringse Plas. Een recreatiegebied dat de plaatselijke vrijwilligers van de reddingsbrigade met liefde beheren. Ze beschouwen het als hún bezit.

Onrust
Maar er ontstaat onrust over de bestemming van dit mooie gebied. Vanwege lobby door tech-ondernemers bij gemeente Langwetering. De gemeente heeft oren naar deze lobby. En kiest voor duurzame, klimaatneutrale waterwoningen. Dat betekent afbraak van het recreatiegebied.

Protest
Tech-ondernemer Hugo neemt het voortouw bij de realisering van de waterwoningen. En installatiemonteur Ferry leidt het lokale protest. De wederzijdse onmin groeit. Een keukentafelgesprek met de gemeente moet nu leiden tot “een stuk transparantie en wederzijds begrip van waaruit de verschillende partijen naar elkaar toe bewegen”.

Spel: TG VanStraaten. Auteur: Nathan Vecht. Regisseur: Soumaya Ahouaoui. Zij speelde in 2023 in Laagland bij het Nationale Theater.
 
Over Laagland
De inspraakavond staat volgens auteur Nathan Vecht symbool voor een paar dingen. 'Ik weet niet of er veel landen zijn die dit soort dingen organiseren, dat de hele goegemeente mee mag praten. Dat kan ik me niet voorstellen. Dus het is heel erg Nederlands. Aan de andere kant stond het vroeger voor iets wat functioneerde. Nu minder. Het lukt de overheid steeds minder om zich te bekommeren om zijn burgers. En heel simpel, het is ook een heel erg goed uitgangspunt voor een comedy.'

Omroep West over Laagland en Nathan Vecht (citaat):
Wel kiest hij voor een contrast tussen stedelingen, die een internationaal leven leiden en niet zijn gebonden aan hun geboortegrond en een kleine gemeenschap, waar de identiteit wel wordt bepaald door waar je vandaan komt, waar je heel lang woont en de mensen kent.

Laagland is op verzoek van regisseur Eric de Vroedt geschreven en gaat over Nederland anno nu.
Hij regisseerde Laagland in 2023 bij toneelgroep het Nationale Theater.

Wanneer

  • Vrijdag 13 november 2026 20.00 - 21.30 uur

Prijzen

  • € 16,00