Rondleiding brugrestauratie: Wegens restauratie geopend!

De brug van Kasteel Amerongen is uniek, het is de enige volledig stenen dubbele toegangsbrug van Nederland. Helaas verkeert de brug in slechte staat: jarenlange lekkages veroorzaken doorslag van water in het metselwerk. Hierdoor laat het kalkstucplafond van de onderbrug los en is de noordzijde van de brug ernstig vervuild door algenvorming.

Tot en met september 2026 zal de brug grondig gerestaureerd worden. Omdat het onze enige toegang is, is de brug essentieel voor de veiligheid, toegankelijkheid én de beleving van ons cultuurhistorisch erfgoed. De brug wordt ingepakt, zodat bezoekers veilig het Huys kunnen betreden.

Op 21 en 26 maart 2026 geeft Ruud Elbertse (Hoofd gebouwen, tuin & terrein van Kasteel Amerongen) een rondleiding over de brugrestauratie. Je mag de brug betreden en krijgt een uniek kijkje achter de schermen. 

Wanneer

  • Beperkt aantal kaarten beschikbaar Zaterdag 21 maart 2026 11.30 - 13.00 uur Koop tickets
  • Beperkt aantal kaarten beschikbaar Donderdag 26 maart 2026 11.30 - 13.00 uur Koop tickets

Prijzen

  • Volwassenen € 20,00 Niet geschikt voor kinderen. Opbrengst kaartverkoop komt volledig ten goede aan de brugrestauratie.

Kenmerken